Med anledning av Corona-viruset

Både lärare och elev munskydd i bilen under körlektion. Ta med eget munskydd eller köp på plats före körlektionen. Händer tvättas eller spritas före körlektionerna. Vi använder inte alkolåset, men ta alltid med dig munstycket för att vara redo när det startar upp igen. Kontaktytor i bilar spritas mellan eleverna och kontaktytor på kontor tvättas flera gånger om dgaen. Betala gärna med swish i stället för kortterminalen i den mån det går, vid betalning på kontoret.   (2021-01-09)

Körlektioner och kurser ges som planerat. Vi följer noga de råd som Folkhälsomyndigheten ger. Om något förändras kontaktar vi er via den e-postadress eller mobilnummer vi har registrerad.,

Känner du att du har influensaliknande symptom eller varit i kontakt med smittade, meddela oss snarast före din lektion eller kurs och stanna hemma och krya på dig. 

Ha en fin dag! (2020-03-19)